BplusW-Schneider-head-bg-8.jpg

Поляризатори Käesemann

  • Home
  • B+W
  • Поляризатори Käesemann
Поляризаційні фільтри

Усі світлофільтри грунтуються на одному й тому ж принципі – вони змінюють баланс світла в зображенні, поглинаючи частину світла на знімку, перш ніж воно досягне датчика або плівки вашого фотоапарата. Деякі фільтри, особливо кольорокорекція, втратили свою значущість з появою цифрового фокусування (навіщо фільтр, якщо колірний баланс можна постфактум регулювати в софті). Проте деякі фільтри роблять те, чого не можна зробити під час постобробки, і поляризаційний фільтр є одним із них.

Поляризаційні фільтри, подібно до поляризаційних окулярів, блокують відбиття та відблиски залежно від орієнтації та кількості відбитого світла. У фотографії поляризаційні фільтри слугують для усунення «блиску» об’єктів, таких як поверхня води, або затемнення неба і поліпшення зовнішнього вигляду хмар. Поляризатори так само можуть збільшити контраст завдяки зменшенню кількості небажано відбитого світла від об’єкта або зменшення димки.
Важливо враховувати деякі обмеження під час використання поляризаційних фільтрів. Наприклад, для досягнення ефекту затемнення неба, ступінь поляризації залежить від кута до сонця. Орієнтація під прямим кутом до сонця дасть максимальний ефект.

Це зображення було знято з вирівняним круговим поляризатором для максимального ефекту, зверніть увагу, що небо блакитніше, а хмари виділяються набагато краще
Без поляризатора небо здається плоским, а хмари нечіткими

Що таке поляризатор Käesemann?

Поляризатори Käesemann – це не стільки поляризатор, скільки торгова марка. У 1989 році Schneider Optics придбала компанію Käesemann / Oberaudorf, що спеціалізується на виробництві скляних і пластикових поляризаційних матеріалів. Поляризаційні фільтри Kasemann виготовляються зі штучно вирощеного кристала. У кристала не існує такого поняття, як відбиття від передньої або задньої поверхні. Компанія Schnieder стверджує, що матеріали Käesemann, крім іншого, забезпечують чудову нейтральність кольору. Відсутність зміщення кольору робить поляризатори B+W найкращими. Кругові поляризатори Kaesemann компанії B+W мають коефіцієнт фільтрації від 2,3 до 2,8. Це набагато краще більшості якісних сучасних кругових поляризаторів і звісно краще, ніж у низькоякісних кругових поляризаторів (коефіцієнт фільтрації 4).

MRC

MRC
ppt-article-bwkasemann-mrc-sq.jpg

Мульти-стійке покриття

Багатошарові покриття (MRC) – це новітня система покриття лінз B+W. MRC (multi resistant coating) – це 8-шаровий процес покриття, який зменшує відбиття (товщина 1/4 хвилі), створює водостійкий (гідрофобне покриття) шар і забезпечує стійкість до подряпин.

Для фотографів це означає три аспекти: по-перше, антивідблискове покриття збільшує контраст і зменшує відблиски та задвоєння зображення. По-друге, гідрофобне покриття допомагає запобігти «прилипанню» води до фільтра, що, зі свого боку, допомагає запобігти прилипанню пилу до фільтра. Нарешті, стійке до подряпин покриття допомагає захистити ваші вкладення під час зйомки в “польових” умовах.
Гідрофобна частина покриття MRC виправдовує свої очікування. Під час обприскування з водяного пульверизатора утворювалися тільки крихітні крапельки, у міру того, як вони збільшувалися до певного розміру, вони просто скочувалися подібно до крапель ртуті.

Фільтр із покриттям MRC
Фільтр без покриття MRC

Так само, коли вода капала на поверхню з піпетки, вода просто стікала з передньої поверхні фільтра з покриттям MRC.

Фільтр із покриттям MRC, тест із водою 2:
вода просто скочується із самого фільтра
Фільтр без покриття MRC, тест із водою 2:
вода утворює краплі на поверхні фільтра

Покриття MRC також добре справляється зі зменшенням відбитого світла.

Фільтр із покриттям MRC
Фільтр без покриття MRC

Кругові поляризатори порівняно з лінійними

Не вдаючись у технічні подробиці, різниця між круговим і лінійним поляризатором полягає в напрямку світла, яке вони блокують. З фотографічного погляду результати на зображеннях двох типів однакові. Однак через те, як сучасні TTL-камери вимірюють і фокусуються, для роботи цієї функції необхідний круговий поляризатор.

Круговий поляризатор – це лінійний поляризатор, з пластинкою, товщиною в ¼ довжини хвилі, прикріпленою до задньої сторони поляризуючої плівки. Кругові поляризатори потрібні при використанні дзеркальної камери, яка має роздільник променів, частина яких потрапляє на внутрішній експонометр.

Лінійні поляризаційні фільтри призначені для камер з ручним наведенням різкості. При вживанні їх з автофокусними об’єктивами може бути помилка вимірювання оптичних вимірювальних систем.

Коротше кажучи, круговий поляризатор можна використовувати замість лінійного поляризатора, але не навпаки. Через це практично немає причин купувати лінійний поляризатор, якщо ваша камера без автоматичного фокусування.

ppt-article-bwkasemann-polar-blue.jpg

Висновки

Якщо ви – це фотограф, який знімає на відкритому повітрі, вам дійсно варто мати поляризатор і використовувати його. У порівнянні дешевших і дорожчих фільтрів ви отримуєте те, за що платите. Через їхню конструкцію – зазвичай поляризаційну фольгу, ламіновану між двома листами оптичного скла, ймовірність виникнення проблем зростає. Дешевші фільтри, найімовірніше, матимуть неплоске або непаралельне скло, використовуватимуть менш точні покриття і більш недорогі клеї. Це може мати катастрофічні наслідки для якості вашого зображення.

І останнє зауваження: під час купівлі поляризатора в довгостроковій перспективі дешевше купити той, що розміром з найбільше різьблення з поміж ваших об'єктивів, і використовувати перехідне кільце, якщо ви хочете використовувати його на об'єктиві з меншим різьбленням фільтра.

Вибрати поляризаційний фільтр